Батькам про COVID - 19

Як уникнути психологічних проблем через паніку навколо коронавірусу

Тритижневий карантин, посилення превентивних заходів, кількість тих, що заразилися, стають причиною поширення іншого, більш страшного "вірусу" - паніки, яка може стати причиною погіршення загального стану українських громадян.

Психотерапевти виділяють 5 основних психологічних проблем, які тільки погіршать ситуацію, що склалася з коронавірусом, і з якими потрібно боротися кожному.

Порушення соціалізації

Боязнь спілкуватися з навколишнім світом під час карантину може ускладнити соціалізацію українців, зробити їх більш замкнутими і пригнобленими.

Рішенням цієї проблеми може стати об'єднання в невеликі групи людей без ознак інфекційного захворювання, а також проведення часу онлайн, де завжди можна знайти компанію за інтересами і заняття до душі.

Депресія

Важлива для кожної людини ресурсна активність під час карантину істотно знизиться, що в свою чергу, може викликати депресію.

Щоб цього уникнути, необхідно щодня проходити 10 тисяч кроків, займатися спортом в домашніх умовах, розтяжкою, йогою, вправами з власною вагою.

Посилення тривожних розладів

Потрібно пам'ятати, що при дотриманні всіх правил гігієни та самоізоляції цей вірус не такий небезпечний, яким здається.

Важливо не намагатися зайвий раз шукати в інтернеті якісь симптоми, ставити самостійно діагноз, а безпосередньо цікавитися про все у фахівців.

Недолік обізнаності серед населення

Протягом усього життя ми хворіли багато разів різного роду захворюваннями і без існування коронавіруса. Більш того, багато хто з нас стикався і з більш небезпечними вірусами і з успіхом перемагали їх.

Як розважити дитину під час карантину

Сьогодні, коли школи та дитячі садки закриті на карантин, діти змушені цілими днями залишатися вдома. У житті дитини важливу роль відіграє взаємодія з однолітками - школа, ігри у дворі, дні народження друзів тощо. Але під час карантину батьки повинні тримати їх в ізоляції - заради їх же здоров'я. Як же розважити дитину в ситуації, коли ви не можете допомогти їй гуляти на вулиці і спілкуватися з друзями?
      Перш за все, вам необхідно переконати дитину в тому, що поруч з нею завжди буде хтось, хто подбає про неї і знайде їй цікаве заняття.

Влаштуйте танцювальну вечірку

Якщо карантин не дозволяє вам гуляти з дитиною на свіжому повітрі, влаштуйте для дитини танцювальну вечірку вдома. Все, що вам потрібно, - знайти в Інтернеті відповідну музику.
   Дитині також сподобається, якщо ви запропонуєте їй разом зробити декорації до вечірки. Ви можете зробити банери або плакати. Також вам можуть стати в пригоді новорічні гірлянди - вони створять вам святкову атмосферу.

Під час карантину використовуйте електронні пристрої з розумом

Батьки дотримуються різних думок з приводу того, чи можна дитині проводити час на карантині за екранами комп'ютерів, планшетів або телевізорів. Одні дозволяють дитині необмежено використовувати електронні пристрої, щоб розважити її, інші строго обмежують використання гаджетів.
    Забороняти дитині користуватися гаджетами не варто, але необхідно правильно вибирати для неї контент. Їй підійдуть навчальні програми та канали на Youtube. Розважальні відео повинні відповідати віку дитини.

Залучайте дитину до роботи по дому

Діти старші трьох років отримують користь від того, що допомагають батькам по дому. Чим молодша дитина, тим більше їй подобається допомагати батькам в різних домашніх справах. Вони допомагають прати, прибирати, накривати на стіл тощо.

Робіть з дитиною поробки

Різноманітні поробки - хороший спосіб розважити дитину і дати їй можливість проявити свої творчі здібності. Багато батьків стверджують, що це заняття подобається дітям. Для цього можна використовувати підручні матеріали: скотч, картонні коробки з-під взуття, обрізки тканини тощо. Для цих цілей добре підходить різнобарвний обгортковий папір: діти роблять з нього колажі, сукні для ляльок і навіть стіни для фортець. Навіть коли весь папір використаний, діти використовують залишки картонних втулок як мечі, влаштовуючи битви.
   Фантазія дітей безмежна, і вони можуть використовувати для виробів та ігор практично все, що буде під рукою. Тому під час карантину не варто давати їм для ігор туалетний папір і паперові рушники.

Грайте в улюблені іграшки дитини

Як правило, у кожної дитини є улюблена іграшка, з якою вона може гратися годинами. У когось це настільні ігри, у когось - конструктори Лего. Діти люблять створювати різні об'єкти з деталей конструктора або просто сортувати деталі за кольором. Щоб мотивувати дитину, ви можете дати їй завдання. Наприклад, ви можете запитати її: «Наскільки високу вежу ти можеш побудувати?»